Kullanılan Yeni Teknolojiler

Projects

Günümüzde burun estetiği ameliyatlarında en çok tercih edilen ve bizim de kullandığımız teknoloji, Piezo teknolojisidir. Bu teknoloji, ultrasonik ses dalgaları ile burun kemiklerinin şekillendirilmesi esasına dayanır.

Piezo teknolojisinin en önemli avantajı, yalnızca kemiğin kesilmesine imkan tanıyıp çevre dokulara, mukozaya, sinir ve damarlara zarar vermemesidir. Böylece operasyon sırasında karşılaşılan kanama azalır, ameliyat sonrasında morarma ve şişlik oluşma ihtimali düşer.

İlk olarak 2007-2010 yılları arasında nazal kemik üzerinde kullanılmaya başlanan Piezo teknolojisi daha kontrollü kesiler yapılmasını sağladığı için cerrahın operasyon sırasında daha hassas ve hızlı çalışmasına imkan tanır. Aynı zamanda kesilerin daha kontrollü yapılabilmesiyle elde edilen sonuçlar hem hasta hem de cerrahın beklentisini eski yöntemlere kıyasla daha fazla karşılamaktadır.

Her konuda olduğu gibi cerrahın tecrübesi de yine bu teknolojinin kullanımı açısından büyük önem taşımaktadır. Uzun süredir bu teknolojiyi kullanan bir hekim tercih etmeniz elde edilecek burun estetiği sonucunu da olumlu yönde etkileyecektir.