Op. Dr. Erdem Çağlar’ın özgeçmişi için tıklayınız.

1985 yılında Bursa’da doğan Op. Dr. Erdem Çağlar, 2003 yılında Bursa Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesi’ne girdi. Tıp fakültesinden sonra, 2009-2014 yılları arasında S.B. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Bölümü’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Tıpta uzmanlık tezini “Rinoplastide Lateral Osteotomilerin Yapılış Zamanının Postoperatif Periorbital Ödem ve Ekimoza Etkisi” üzerine hazırladı. 2014-2016 yılları arasında Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamlayarak İstanbul’a döndü. 2016-2019 yılları arasında Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak görev yaptı.

Her alanda olduğu gibi hekimlikte de sürekli gelişimin öneminin bilincinde olan Op. Dr. Erdem Çağlar, aldığı temel tıp ve uzmanlık eğitimlerinin yanı sıra çeşitli mesleki eğitim ve kurslara da katılmaya gayret göstermektedir. Bu bağlamda 2014-2019 yılları arasında, Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde “Temporal Bone Surgical Dissection Course”, Avusturya’da Graz Üniversitesi’nde “Functional Endoscopic Sinus Techniques & Endoscopic Rhino-Neurosurgery From Basic Diagnosis and Surgery to Advanced Applications”, yurtiçinde ise “Taze Kadavra Üzerinde Endoskopik Sinüs Cerrahisi Kursu” ile “Vestibüler Disorders-ENG/VNG” kurslarına katılmıştır.

Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan 10, ulusal hakemli dergilerde yayınlanan 4 makalesi mevcuttur.

Uzmanlık alanları burun estetiği, yüz estetiği ve vertigo’dur.

Evli ve bir çocuk babası olan Op. Dr. Erdem Çağlar, Mart/2019 tarihinden itibaren Nişantaşı’ndaki muayenehanesinde çalışmalarını sürdürmektedir.